Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=biznes-strefa.pl%2Fczy-zewnetrzne-uslugi-ksiegowe-sprawdza-sie-w-twojej-firmie%2F&data=2020-01-02&tytul=Czy zewnętrzne usługi księgowe sprawdzą się w Twojej firmie?): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /_portaletematyczne/biznes3/wp-content/themes/newspaper-magazine/header.php on line 33

Wykrywanie wycieków – na czym polega ta usługa?

Redakcja 23 stycznia 2023

Wykrywanie wycieków — na czym polega ta usługa? Być może już wcześniej słyszałeś o takiej usłudze jak wykrywanie wycieków, ale dokładnie nie wiesz, na czym ona polega. Lokalizacja wycieków wody to niezwykle ważna i przydatna czynność, która pozwala wskazać miejsca nieszczelności, przez które wydostaje się woda lub inna ciecz. Jej niekontrolowana penetracja może prowadzić do […]

Redakcja 2 stycznia 2020

Księgowość jest nieodłączną częścią każdej działalności gospodarczej, jednak jej prowadzenie jest dla wielu przedsiębiorców smutną koniecznością. Przytłaczające ilości dokumentów i skomplikowanych formularzy, a także piętrzące się wymagania od różnych urzędów sprawy nie ułatwiają. Do tego dochodzą zmieniające się przepisy i coraz to nowsze regulacje określające co, komu, kiedy i w jakiej formie należy przedstawić i o czym zaświadczyć.

Tradycyjnie księgowością zajmują się księgowe, jednak współcześnie model biznesowy, w którym każda firma zatrudniała księgową jest coraz bardziej nieskuteczny i powoli traci prawo bytu. Po pierwsze wiele małych przedsiębiorstw nie potrzebuje księgowej zatrudnionej na pełny etat – wystarczy, żeby przez kilka godzin w tygodniu, a w skrajnych przypadkach – w miesiącu – zajęła się tą częścią dokumentacji, której przedsiębiorca nie jest w stanie ogarnąć samodzielnie. Po drugie, z księgowością związanych jest wiele obszarów – podatki, kadry, rachunkowość i kilka innych. Trudno wymagać od jednej osoby, żeby znała się na wszystkim, prawda?

Alternatywą dla zatrudniania księgowej są biura rachunkowe, które świadczą usługi księgowe, jednak tylko w określonym zakresie – to znaczy że płacisz tylko za to, czego naprawdę potrzebuje twoja firma. Tak w skrócie można opisać sposób współpracy z biurem rachunkowym, czyli podmiotem oferującym zewnętrzną księgowość. Jakie jednak korzyści odniesiesz, jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług biura rachunkowego?

Zapłacisz tylko za to, z czego skorzystasz

Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym określasz zakres takiej współpracy. Oznacza to, że na przykład wykupując usługi księgowe w Poznaniu nie będziesz musiał płacić za cały etat pracy jednej lub kilku osób, a jedynie za taki zakres pracy, jaki jest konieczny, aby księgowość w twojej firmie funkcjonowała sprawnie. Dodatkowo nie musisz płacić za oprogramowanie czy szkolenia dla księgowych – biuro rachunkowe dba o takie rzeczy, zdejmując ich koszty z twojej firmy.

Zyskasz pomoc nie tylko w księgowości

W biurze rachunkowym pracują eksperci z różnych zakresów – od rachunkowości, przez kadry i podatki, aż po marketing.Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym możesz zainwestować nie tylko w księgowość, ale również na przykład w kadry. Jeśli prowadzisz firmę w Wielkopolsce, przeniesienie na zewnątrz obsługi kadr i płac do Poznania, do firmy specjalizującej się w tego typu zleceniach, pozwoli ci uregulować i unormować wszelkie kontakty z pracownikami, co usprawni działanie firmy.

Uzyskasz dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy

Biura rachunkowe zatrudniają wielu ekspertów, którzy razem pracują przy zleceniach dla konkretnych firm. Oznacza to, że nawet decydując się jedynie na obsługę rachunkowości, będziesz mógł od czasu do czasu skonsultować ze specjalistą od marketingu albo skorzystać z pomocy doradcy podatkowego w sezonie składania zeznań podatkowych. Taka wielowymiarowa i wieloobszarowa pomoc jest nie do przecenienia, a trudno byłoby zatrudniać każdego z tych ekspertów osobno.