https://codeengineers.com/pl/blog/17-x-x-15-x/pozycjonowanie_w_niemczech_skuteczna_kampania_marketingowa_krok_po_kroku-portugalia-w-portugalii-google.pt
dzieci gry - rerekum.com opinie - Wspaniałe gry dla dzieci znajdziesz u nas.
https://cervus-shop.pl/kategoria-produktu/plyty-dvd/ Nadruk na dvd
biuro rachunkowe Bełchatów belchatow opinie usługi księgowe Bełchatów 1 maja 1          strap on dla kobiet

Gdzie stosuje się filtry węglowe?

Redakcja 23 sierpnia 2021

Zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach ma niebagatelny wpływ na nasze dobre zdrowie i samopoczucie. Niestety jakość powietrza, którym oddychamy pozostawia wiele do życzenia. Jest to szczególnie zauważalne w różnych środowiskach pracy, gdzie mamy do czynienia z toksycznymi oparami, substancjami chemicznymi czy nieprzyjemnymi odorami. Idealnym rozwiązaniem są filtry węglowe. Doskonale oczyszczają powietrze z substancji rakotwórczych i drażniących, […]

Redakcja 13 lutego 2018

Agent turystyczny jest osobą, która nie świadczy usług turystycznych – jest jedynie pośrednikiem między kupującym (Klientem) a organizatorem wycieczek.

 

Podstawowym zadaniem agenta turystycznego jest sprzedawanie ofert (wycieczek) biur podróży – sam nigdy nie konstruuje produktu. Lista biur podróży jest tutaj: http://okiemturysty.pl/category/biura-podrozy/ Należy wiedzieć, że za pośredniczenie w zakupie, a ściślej rzecz ujmując – za zawarcie umowy, agent otrzymuje prowizję od touroperatora lub usługodawcy. Prowizje dla agentów wynoszą odpowiednio: 10 proc. – przy obrocie 50 tys. złotych rocznie, 12 proc. – przy obrocie 50 – 100 tys. złotych rocznie oraz 15 proc. – przy obrocie powyżej 100 tys. złotych rocznie.

 

Niezbędne w zawodzie agenta turystycznego jest posiadanie średniego lub wyższego wykształcenia. Dodajmy, że w branży turystycznej ceni się także dobrą znajomość języków obcych (angielskiego, francuskiego czy niemieckiego) oraz odbyte kursy m.in.: pilota wycieczek, przewodnika turystycznego lub kasjera walutowego.

 

Czy warto założyć agencję turystyczną?

Założenie agencji turystycznej – w przeciwieństwie do biura podróży – nie wiąże się z wysokimi kosztami, a także koniecznością uzyskania zezwolenia urzędu wojewódzkiego. Nie trzeba również kupować gwarancji ubezpieczeniowej oraz starać się o wpis do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych.

 

Na czym polega praca agenta turystycznego?

Agenci turystyczni są zobowiązani do udzielania niezbędnych informacji kupującym, mogą także sprzedawać bilety lotnicze, kolejowe, autobusowe oraz ubezpieczenia. Ich zadaniem jest przekazywanie następujących informacji: jakie są konieczne szczepienia (jakie szczepienia należy wykonać), jakie warunki klimatyczne/atmosferyczne panują w danym kraju/na danym kontynencie, jakie są warunki planowanej wycieczki. Istotnym podkreślenia jest również fakt, że agent turystyczny nie ponosi odpowiedzialności wobec Klienta (Klientów) za niewykonanie usług, a także za nieprawidłowo zawartą umowę.

 

Jak założyć agencję turystyczną?

Jak już zostało wcześniej napisane, założenie agencji turystycznej nie wiąże się z pokonywaniem barier biurokratycznych, a także koniecznością posiadania pokaźnych zasobów finansowych. Do utworzenia takiego rodzaju formy działalności będą nam potrzebne: lokal oraz sprzęt obsługujący systemy rezerwacji i umowy z organizatorami wycieczek. Dodajmy, że dzięki odpowiednim systemom, wszystkie informacje będziemy mieli w zasięgu ręki. Inspiracją – w trakcie tworzenia działalności – może stać się platforma internetowa Travelplanet.pl, na której znajdziemy wiele ofert, w jednym miejscu. 

 

Podsumowanie

W zawodzie agenta turystycznego bardzo ważne jest odpowiednie podejście do Klienta. Należy stale rozwijać swoje umiejętności, a także zawsze słuchać tego, co mają do powiedzenia kupujący. Wśród pożądanych cech wymienia się również: wysoką kulturę osobistą, umiejętności w prowadzeniu negocjacji oraz wszechstronność zainteresowań. Agent turystyczny powinien także znać się na obsłudze komputera oraz umieć analizować rynek.

 

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*

eighteen + 19 =